تاریخچه فراورده های گوشتی جبال دماوند :

شرکت فرآورده های گوشتی جبال دماوند با نام تجاری تهران کارو در سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در زمینه تولید فرآورده های گوشتی (انواع سوسیس و کالباس) آغاز نمود. این شرکت در ابتدا با تهیه ماشین آلات تولیدی جدید شامل چرخ گوشت – گیوتین – کاتر و … از کشورهای فرانسه، آلمان و اتریش شروع به کار کرد و در طی این مدت همواره با به روز کردن ماشین آلات خود سعی در افزایش کیفیت و مطابقت محصولات خود با استانداردهای جهانی این صنعت داشته است.
در ابتدا با ۵ فقره پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تولیدات خود را با تعداد ۱۰ نفر پرسنل شروع کرده و در سال ۱۳۸۶ موفق به اخذ علامت استاندارد اجباری از اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی استان تهران شده است. تا جایی که در سال ۹۷ این تعداد به ۱۷ فقره پروانه ساخت و بیش از ۲۱ نوع محصول در سرتاسر کشور عرضه می گردد.
همچنین در سال ۱۳۹۵ نیز پس از از پشت سر گذاشتن مراحل قانونی از اداره استاندارد و معاونت غذاودارو ، برند دیگری علاوه بر تهران کارو بصورت انبوه با نام تجاری تیشین سوسیس و کالباس ثبت و به سطح عرضه رسانیده شد. درحال حاضر میتوانید محصولات سوسیس و کالباس جبال دماوند را با دو برند ، تهران کارو ، و تهران تیشین از هایپر مارکت ها تهیه کنید و از طعم محصولات گوشتی لذت ببرید.